The Wand

THE WAND

U nas nie boli !

The Wand jest absolutnie nowatorskim rozwiązaniem. Jego konstrukcja, wygląd i działanie pozwalają na wyeliminowanie stresu związanego z widokiem klasycznej strzykawki. Statystycy twierdzą że 43% pacjentów najchętniej natychmiast uciekłoby z fotela widząc stomatologa zbliżającego się ze strzykawką.

Co to jest ?

Co to jest THE WAND?
Jest to urządzenie do wykonywania miejscowych znieczuleń stomatologicznych, w którym proces podawania środka znieczulającego jest kontrolowany poprzez mikroprocesorowy układ kontrolny.

Do czego służy THE WAND?Do podawania wszystkich rodzajów znieczuleń miejscowych jakie stosowane są w stomatologii. Technika podawania znieczuleń jest całkowicie zmodyfikowana.

Dlaczego podawanie znieczulenia w The Wand jest bezbolesne dla pacjenta?

Ponieważ The Wand podaje płyn znieczulający bardzo wolno - pod kontrolą mikroprocesora. Jest on wchłaniany miejscowo a nie wtłaczany pod dużym ciśnieniem (jak w klasycznych strzykawkach). Komputer dozuje podawany płyn z precyzją, która jest nieosiągalna przy ręcznym podawaniu.

Bezpieczeństwo


Bezpieczeństwo pacjenta
Jak wykazują badania naukowe - podawanie znieczulenia tradycyjną strzykawką jest nieprzewidywalne i może być niebezpieczne dla pacjenta. Oczywiście pacjenci sobie tego nie

Bezpieczeństwo lekarza
Dzięki zastosowaniu fizjologicznej prędkości podawania w The Wand zminimalizowano ryzyko tzw. wstrząsu będącego skutkiem podania nieprecyzyjnej i nieokreślonej fizjologicznie dawki znieczulenia lub podanie płynu znieczulającego do naczynia krwionośnego.
 uświadamiają. Znieczulenia w stomatologii są konieczne, należało zadbać więc o bezpieczeństwo ich wykonywania. Badania fizjologicznej prędkości przyswajania znieczulenia pozwoliły na określenie precyzyjnej prędkości i ciśnienia podawania znieczulenia pacjentowi.


The Wand

Jakie rodzaje znieczuleń wykonywane są przy pomocy urządzenia The Wand?

Wszystkie rodzaje znieczuleń miejscowych jakie znane są w stomatologii.
Co powoduje największy ból przy znieczulaniu
Nie igła czy jej wkłucie - rozpieranie płynu znieczulającego rozrywającego tkanki! Eliminację tego efektu udało się uzyskać w The Wand (ang. różdżka).
Ochrona przed zakażaniem
Zarówno lekarz jak i pacjent są chronieni przed zakażeniem dzięki specjalnej formie pakowania jednorazowych końcówek dostarczanych w sterylnych opakowaniach.
Dlaczego The Wand jest rewolucyjnym urządzeniem w technice znieczuleń zwłaszcza dla stomatologii estetycznej i protetyki?
Opracowane techniki znieczulania oraz konstrukcja THE WAND umożliwiają wykonywanie znieczuleń nie powodujących efektu "skurczu twarzy" oraz zniekształceń rysów twarzy spowodowanych działaniem środka znieczulającego, co powala na zachowanie naturalnego wyglądu pacjenta. The Wand upraszcza sam proces znieczulania, powoduje szybsze działanie płynu znieczulającego i precyzyjniejsze znieczulenie pacjenta. Przede wszystkim - The Wand  zapewnia unikalny komfort pacjentom. Jest polecany do wykonywania znieczuleń u dzieci oraz osób wrażliwych na ból. Pozwala na eliminację stresu związanego z wizytą u stomatologa.
Szukaj