Wyposażenie

WYPOSAŻENIE

Wyposażenie

Nasz gabinet dysponuje najnowocześniejszym wyposażeniem w sprzęt i materiały, które zapewniają najwyższą jakość usług i bezpieczeństwo pacjentów.

Lupy stomatologiczne Carl Zeiss

Najnowszy design lup operacyjnych z legendarną optyką Carl Zeiss. Idealnie zoptymalizowana stereoskopia obrazu umożliwiająca wniknięcie w głąb struktur poznawczych zapewnia idealny komfort i satysfakcję z pracy. Lupy EyeMag PRO można skonfigurować w zakresie od 3,2x do 5 x w zależności od potrzeb operatora i jego oczekiwań

Elements Obturation Unit

Obtura MAX to najnowsze urządzenie służące do dokładnego i szczelnego wypełniania kanałów korzeniowych termoplastycznym biokompatybilnym materiałem jakim jest Gutta Percha lub Resilon. OBTURA jest szczególnie niezastąpiona w procesie obturacji często występujacych kanałów korzeniowych o nieregularnym kształcie. Metoda ta zapewnia pewność, kontrolę i komfort pracy oraz spadek niepowodzeń. Szeroko stosowana wcześniejsza metoda tzw. kondensacji bocznej jest w takich przypadkach mało efektywna; ponadto naprężenia powstałe w wyniku bocznego parcia mogą spowodować komplikacje w leczeniu w postaci podłużnego pęknięcia korzenia. Takich niebezpieczeństw można uniknąć stosując urządzenie Obtura MAX dzięki możliwości zastosowania techniki kondensacji pionowej termoplastycznym materiałem wypełniającym.

The Wand

Dzięki urządzeniu zaopatrzonemu w mikroprocesorowy układ kontrolny podawanie środka znieczulającego jest bezpieczniejsze od znieczulenia podawanego tradycyjną strzykawką i jest praktycznie bezbolesne. Przy wykorzystaniu zmodyfikowanych technik znieczulania The WAND nie powoduje efektu "skurczu twarzy" oraz zniekształceń spowodowanych działaniem środka znieczulającego, co pozwala na zachowanie naturalnego wyglądu pacjenta.
Szukaj